KONST / Litografier / Färglitografi 15362033
*
nr 1536 2033
Lars Pirak
(1932-2008), Sverige
Lars Pirak (f. 1932), Sverige. Signerad, numrerad 249/325, "Rengärdet". Färglitografi, bildmått: 50x70 cm, yttermått inklusive ram: 70x89 cm
Lars Pirak, svensk samisk målare, konsthantverkare, grafiker och tecknare född 1932, död 2008.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2023
kl 19:37:39
- Tema
24 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Lars Pirak
Lars Pirak, svensk samisk målare, konsthantverkare, grafiker och tecknare född 1932, död 2008.
Läs mer om Lars Pirak
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars pirak litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Lars Pirak
Lars Pirak, svensk samisk målare, konsthantverkare, grafiker och tecknare född 1932, död 2008.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Lars Pirak
nr 1536 2033
Lars Pirak
(1932-2008), Sverige
Lars Pirak (f. 1932), Sverige. Signerad, numrerad 249/325, "Rengärdet". Färglitografi, bildmått: 50x70 cm, yttermått inklusive ram: 70x89 cm
Lars Pirak, svensk samisk målare, konsthantverkare, grafiker och tecknare född 1932, död 2008.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2023 |
- Tema
24 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Lars Pirak
Lars Pirak, svensk samisk mÃ¥lare, konsthantverkare, grafiker och tecknare född 1932, död 2008.Läs mer om Lars Pirak
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars pirak litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27